Jak kupić tanie podręczniki szkolne? 3 sposoby

Co roku każdy rodzic kupuje co najmniej kilkanaście podręczników szkolnych – liczba ta może być większa, gdy trzeba zaopatrzyć w wyprawkę aż kilkoro dzieci. To ogromny wydatek, szczególnie że koszt pojedynczej książki potrafi wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Na szczęście na tym zakupie da się trochę oszczędzić. Jak kupić tanie podręczniki szkolne? Oto 3 sposoby, dzięki którym wydasz mniejszą sumę pieniędzy!

Tanie podręczniki książki dostępne online szkolne w księgarni internetowej

Najprostszym sposobem na zakup tanich podręczników szkolnych jest skorzystanie z usług księgarni internetowej. Z reguły mają one szeroki wybór książek, a ich koszt zakupu jest duży niższy od ceny okładkowej. Oczywiście trzeba zapłacić za wysyłkę i trochę poczekać, ale dodatkowe koszty są naprawdę niewielkie, a w przypadku zakupu podręczników zazwyczaj nie ma pośpiechu. Ponadto kupując online mamy pewność, że dostaniemy nowe, aktualne wydanie podręcznika – takie, jak chciała nauczycielka.

Zakup używanych książek do szkoły w antykwariacie

Alternatywnie można sięgnąć po używane tanie podręczniki szkolne w antykwariacie lub specjalnym punkcie, który handluje książkami szkolnymi. W obu wypadkach możemy liczyć na niższą cenę zakupu (choć często wcale nie różni się aż tak w porównywaniu do księgarni internetowej), a także na natychmiastowy dostęp do książek. Przed zakupem sprawdź, w jakim stanie jest podręcznik, i czy nie zawiera on wypełnionych ćwiczeń. Nauczyciele nie lubią, gdy uczniowie korzystają z rozwiązanych zadań, więc upewnij się, że albo ich nie ma, albo zostały zapisane ołówkiem, dzięki czemu możesz je zetrzeć.

Podręczniki szkolne od starszych uczniów

Trzecim popularnym sposobem jest zakup używanych podręczników szkolnych od starszych uczniów. To prawdopodobnie najtańsze rozwiązanie, ale problemem jest znalezienie chętnego na sprzedanie książki. Często są też one w słabym stanie, co może utrudnić naukę. Upewnij się też, że kupujesz właściwe wydanie, zgodne z tym, co zażyczył sobie nauczyciel. Pamiętaj, że zawsze możesz negocjować cenę – możliwe, że kupisz podręcznik taniej, niż myślałeś!